ГАСТРОЛІ ШЕВЧЕНКІВЦІВ

2019 

Влітку 2019 р. театр вперше за свою історію взяв участь у сербському фестивалі – а саме у «Театральному марафоні» в м. Сомбор. Вистава «Замок» Ф. Кафки (реж. – О. Ковшун), що представляла Україну на цьому форумі, отримала схвальні відгуки глядачів і організаторів.

 

2017-2018 

Протягом двох років колектив тричі представив свої здобутки на театральних форумах Польщі: виставу «Антигона в Нью-Йорку» за п’єсою Януша Гловацького у постановці засл. діяча культури Польщі Анджея Щітка – на фестивалі «Polska w IMCE. Niecodzienny Festiwal Teatralny» (14–21.04.2017 р., м. Варшава); виставу «Картотека» за п’єсою Тадеуша Ружевіча у постановці засл. діяча культури Польщі Анджея Щітка – на фестивалі «Напрямок Схід» (2–8.10.2017 р., м. Білосток); виставу «Замок» за романом Франца Кафки у постановці Олександра Ковшуна – на Міжнародному фестивалі українського театру «Схід-Захід» (22–30.04.2018 р., м. Краків).

2016 

На початку листопада 2016 р. театр брав участь у Міжнародному театральному фестивалі жіночої творчості ім. М. Заньковецької у м. Ніжин, Чернігівської області з виставою «Оркестр» Жана Ануя у постановці Олега Русова. Цьогоріч ніжинський театральний форум значно розширив свої рамки. Окрім українських театрів з Києва, Кропивницького, Харкова, Чернігова і Львова на фестивалі грали вистави театри з Білорусії, Молдови і Латвії. Вистава «Оркестр» дістала високої оцінки у глядача і журі фестивалю до складу якого входили провідні мистецтвознавці і театральні критики.

2015 

У квітні і травні 2015 року за підтримки Генерального консульства Республіки Польща Харківський академічний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка з виставою «Антигона у Нью-Йорку» за п’єсою Януша Гловадського і режисурою заслуженого діяча культури Польщі Анджея Щитко брав участь у театральних фестивалях: «Polska w IMCE Niecodzienny Festiwal Teatralny» м. Варшава і «Ukrainska Wiosna» м. Познань.

2014 

З 16 до 21 травня група шевченківців візьме участь у фестивалі культури "Українська весна" в Познані (Польща) з виставою за п'єсою видатного польського драматурга другої половини ХХ ст. Іренеуша Ірединського "Прощай, Юдо". Виставу здійснили режисер А.Щитко /Познань/ і сценограф Т.Савіна за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у м. Харкові. Прем'єра драматичної вистави "Прощай, Юдо..." відбулася 7 липня 2012 року на Малій сцені "Березіль". На фестивалі буде представлено також сценічну композицію, створену з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, до якої увійшли фрагменти з нової вистави театру "Мені однаково, чи буду..." за творами Т.Г.Шевченка в постановці режисера С.Пасічника. "Українська весна" в Познані - це важливе місце на карті польсько-українських культурних відносин після 1991 року.

2013

У травні на сценічному майданчику Національного Центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса (Київ) пройшла вистава "Повернення" за мотивами оповідань В.Набокова. Режисер постановки О.Ковшун дав інтерв'ю київським журналістам.

Вистава "Акторська гримерна" у вересні одержала успіх на V Всеукраїнському фестивалі "Коломийські представлення" (м.Коломия) і на VII Міжнародному фестивалі театрального мистецтва "Полярная звезда", що проходив у листопаді в Мурманську (Росія).

2012

Протягом 2012 року чотири вистави шевченківців побачили світло рампи на міжнародних театральних фестивалях. У Москві, в Театральному центрі "На Страстном" було представлено виставу "Woyzeck" Г.Бюхнера в постановці режисера О.Ковшуна та сценографа І.Голець в позаконкурсній програмі "Маска Плюс" у рамках ХVШ Міжнародного фестивалю "Золота Маска".

Вистава "Ірен і духи" за мотивами п'єси Н.Коляди "Америка Росії подарувала пароплав" у постановці режисера О.Ковшуна та сценографа О.Абманова успішно пройшла в Москві на форумі камерних вистав "Театр на Поварской" у вересні, а в грудні - на сцені Новгородського академічного драматичного театру ім. Ф.Достоєвського в програмі IV Міжнародного фестивалю "Театральное вече" та на підмостках Санкт-петербурзького театру юнацької творчості в рамках Фестивалю нових театрів, нової режисури, нової драматургії та театральних ініціатив під назвою "Рождественский парад".

У вересні з виставою "Акторська гримерна" Куніо Сімідзу в постановці режисера О.Стеценко та сценографа Т.Медвідь познайомилися глядачі V Міжнародного фестивалю театрального мистецтва "Театр. Чехов. Ялта", а наступного місяця у Львові - на фестивалі "Золотий Лев" - шевченківці вситупили з виставою "Повернення" за мотивами оповідань В.Набокова в постановці режисера О.Ковшуна та сценографа О.Абманова.

2011

Березень, квітень і травень 2011 року виявилися плідними для театру на гастрольні події в Україні. У Черкасах відбувся Перший всеукраїнський фестиваль шевченківських театрів, у рамках якого театр представив комедію "Мина Мазайло" М.Куліша в постановці режисерів О.Беляцького та А.Стародуба. Вісім українських театрів змагалися на цьому безпрецедентному форумі, та найкращі відгуки одержали харківські шевченківці.

У квітні театр було запрошено дирекцією Національного Центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса /Київ/ з виставою в постановці режисера О.Ковшуна та сценографа О.Абманова "Ірен і духи" за мотивами п'єси Н.Коляди "Америка Росії подарувала пароплав". Показ вистави зібрав групу столичних театральних критиків, які позитивно поставилися до експериментального режисерського напрямку, обраного постановником.

10 травня на сцені Національного академічного російського театру ім. Лесі Українки /Київ/ відбувся показ "Зойчиної квартири" з нагоди 120-ліття від дня народження автора п'єси М.Булгакова. Гастролі театру з цією виставою в постановці режисера О.Аркадіна-Школьніка та сценографа Т.Медвідь проходили під патронатом Голови Харківської обласної держадміністрації. В урядовій газеті "Голос України" було опубліковано схвальний відгук на виставу.

2010 

Жовтень 2010 року виявився для Харківського академічного драматичного театру ім. Тараса Шевченка на диво плідним через те, що три репертуарні вистави - «Та, що слухає кроки», «WOYZECK», «Маленькі подружні злочини» - побачили світло рампи на престижних міжнародних театральних фестивалях у Львові, Єревані, Миколаєві, а вистава «Віолончель» була представлена на Першому всеукраїнському театральному фестивалі в Сумах «Золота валіза». Усі фестивальні вистави шевченківців - різні за стильовими ознаками - знайшли прихильність глядачів, що свідчить про живий інтерес до театру в цілому у широкої театральної публіки.

Сім перших днів жовтня тривав щорічний львівський фестиваль «Золотий Лев», для участі в якому були запрошені, крім українських колективів, театри з Молдови, Таджикістану, Польщі, Австрії, Угорщини, Шотландії, США, Росії. На сцені Львівського муніципального театру шевченківці представляли виставу за мотивами п’єси Н.Коляди «Дівчина моєї мрії» - «Та, що слухає кроки» в постановці режисера Олександра Ковшуна. Приємно відзначити, що у переповненому залі протягом дії вистави стояла така багатозначна тиша, «підірвати» яку змогли лише гучні 15-хвилинні оплески після закінчення спектаклю. Схвальною рецензією на виставу шевченківців відгукнулася театрознавець Юлія Франко на шпальтах львівського театрального журналу «Просценіум».

Фестивальна декада у Миколаєві завершилася в середині жовтня. На місцевому театральному форумі - 1V фестивалі міжнародного чорноморського клубу «HOMO LUDENS» - брали участь театри з Таганрога і Севастополя, з Донецька і Тирасполя, з Ростова-на-Дону, Луганська, Кривого Рогу тощо. «Маленькі подружні злочини» шевченківців за п’єсою популярного сучасного драматурга Е.-Е.Шмітта /Франція/ в постановці режисера Сергія Бережка та сценографа Тетяни Медвідь виявилися однією з родзиночок фестивалю нарівні з виставою Таганрозького театру ім. А.Чехова «Одруження» М.Гоголя. Поважне журі на чолі з консультантом Комітету в справах культури і духовності Верховної Ради України Василем Неволовим - журі, членом якого був і викладач кафедри режисури Харківської державної академії культури Володимир Гориславець, - визнало лауреатом гран-прі за кращу чоловічу роль Сергія Бережка.

Більше тижня тривав у Єревані Восьмий Міжнародний театральний фестиваль «High Fest», що завершився 8 жовтня. У цьому форумі брали участь 33 театральні трупи з 22 країн світу, а саме - з Арменії, Росії, України, Чехії, Словенії, Румунії, Великої Британії, Грузії, США та інш. Кращою роботою фесту визнано моновиставу Кемеровського театру драми «Целлофан», а харківські шевченківці з виставою «WOYZECK» Г.Бюхнера в постановці режисера Олександра Ковшуна та художника Ірини Голець увійшли до першої десятки кращих вистав форуму. Вистава «WOYZECK» з Андрієм Борисом у заголовній ролі зайняла почесне четверте місце і таку словесну оцінку: «Хорошая пстановка, интересные задумки и оригинальные сценарно-режиссерские находки. /…/ Браво, бис! МО-ЛОД-ЦЫ!»

Сумський фестиваль «Золота валіза» зібрав під своїм «дахом» такі вистави, як «Віолончель» шевченківців за одноіменною п’єсою молодого автора Євгена Шинкаренка /постановка режисера Степана Пасічника, у головній ролі - Сергій Гусєв/, «Такі вільні метелики» Леонарда Герша у представленні «Вільного театру» /Київ/, «На краю» за мотивами Петера Турріні та Яніса Рицоса у виконанні акторів Запорізького муніципального театру-лабораторії «VIE» /моновистава/, «Дядя Ваня» А.Чехова Київського академічного Молодого театру. «Золота валіза» стартувала 18 жовтня, а завершилася 9 грудня. Експертна комісія визнала виставу харків'ян однією з найкращих.

 

Сайт разработан СК